Written by Natalia Szewczyk

Majówka 2021 – Dni wolne od pracy – strój dnia

majówka 2021 ootd blog modowy
Spis treści

Majówka w Holandii – dni wolne od pracy – PL kontra NL

No i nadszedł ten dzień, w którym z zazdrością mój wzrok kieruje się na rodaków w Ojczyźnie.

Majówka, długie weekendy, rozciąganie wolnego do granic możliwości – bo przecież jesteśmy w tym ekspertami;)

10… 10 ! Dziesięć dni ustawowo wolnych od pracy czeka nas w tym roku w Holandii i pewnie wszyscy powiecie “przecież w Polsce tylko 3 dni więcej”, ale… Sprytne kombinowanie i rozciąganie tych upragnionych długich weekendów, z pewnością umożliwi wam jakieś powiększenie tej z pozoru skromnie brzmiąco liczby – jestem tego pewna:)

Długi majowy weekend – i znów wyszło jak zawsze…

Coś nie mamy jako naród szczęścia do tych długich weekendów …

Jedyny faktor, jedyny czynnik, jedyna rzecz, która sprawiłaby że to właśnie majówka 2021 byłaby niesamowitym przeżyciem i spełnieniem marzeń każdego grillowicza – jak zwykle zawodzi. Pogoda … pogoda jest elementem, który z przeciętnego spotkania w gronie znajomych przy soczystym kawałku karkówki, jest w stanie wynieść tę chwilę na wyżyny i zmienić ją w wydarzenie roku.

Kiedy ostatnio pogoda nas rozpieściła w te majowe dni wolne? – piszcie w komentarzach, ja aż tak daleko pamięcią nie sięgam;P

Majówkowy strój dnia – można było się tego spodziewać

I choć w Holandii, czegoś tak pięknego i wyjątkowego jak “Majówka” nie posiadamy, to solidaryzując się z rodakami postanowiliśmy, wybrać się nad jakieś jeziorko, zaliczyć spacer,  zakupić coś grillowanego i skonsumować posiłek popijając go schłodzonym piwem zakupionym w pobliskim polskim sklepie – od tak, aby tradycji stało się zadość.

Solidarni byliśmy również w kwestii pogody (wiatr i temperatura się zgadzają tylko deszczu brak) – jak zwykle nie obyło się bez założenia wełnianej czapki wieczorową porą;(

(jeśli nie masz pomysłu jak nie przespać maja koniecznie zobacz wpis: 10 rzeczy do zrobienia w Maju – majówka już prawie zaliczona;)

Majówka 2021 – ah te memy

Ilość majówkowych memów powala, ja wciąż oglądam je z niesamowitą satysfakcją, (wchodźcie na instastory make_life_harder – nie pożałujecie) jednocześnie zdając sobie sprawę, że prawdopodobnie dla wielu jest to śmiech przez łzy.

Nie martwcie się drodzy rodacy, już niebawem kolejne okazje do ucztowania na świeżym powietrzu, nie dawajcie za wygraną, nie odkładajcie jeszcze grillowych przyborów i nie zagrzebujcie węgla w zakamarkach komórek – na horyzoncie słońce i wysokie temperatury – trzymam kciuki – procent zazdrości o pogodę na chwilę obecną bliski zeru z pewnością niedługo wyniesie ponad 50%:)

Jak wasza majówka? 

do zobaczenia w kolejnym wpisie:)