Written by Natalia Szewczyk

Spodnie z szerokimi nogawkami — niezbędna odzież letnia w podróży

Spis treści

Szerokie spodnie damskie — letni must have

Wide leg, palazzo, dzwony, kuloty, szwedy, straight, spodnie z szerokimi nogawkami, zwał jak zwał, dziś o letnim niezbędniku, którym dla mnie są zdecydowanie długie luźne spodnie. Spodnie nie byle jakie, bo najlepiej takie z lnu bądź przynajmniej ten materiał w składzie zawierający w przeważającym procencie. Dziś o rodzaju spodni, bez którego nie wyobrażam sobie lata.

Lniane spodnie damskie — musisz to mieć

Kiedyś nie wyobrażałam sobie lata bez krótkich spodenek jeansowych, jednak dziś, zwiedzając wyspę Bali już ponad dwa tygodnie, zdanie zmieniam. Wielogodzinna jazda skuterem, jako pasażer w spodenkach jeansowych, może być, delikatnie mówiąc niekomfortowa. Powiedzmy sobie szczerze, Twoje intymne części ciała takiej podróży nie znoszą najlepiej i nie będą Ci wdzięczne za taki wielogodzinny ucisk;). Wtedy właśnie wchodzą moje ulubione, nie tylko tego sezonu, luźne, wygodne, komfortowe, bajeczne spodnie lniane, które zakupiłam w sieciówce H&M.

Spodnie z szerokimi nogawkami — zalety

Po pierwsze takie spodnie sprawiają, że Twoja skóra oddycha. Ubrania z lnu mają to do siebie, że bardzo łatwo wchłaniają pot, który następnie bardzo szybko odparowuje. Kolejną istotną kwestią jest brak, tzw. efektu przyklejenia. Odklejenie się od à la skórzanego siedzenia po godzinie jazdy, może być nie lada wyzwaniem. Oczywiście pomijam fakt, że takie spodnie będą również świetną ochroną przeciwsłoneczną, jeśli np. zapomnisz użyć filtra UV.

Luźne spodnie lniane na lato

Wygoda i komfort to nie wszystko. Jeśli np. w trakcie zwiedzania wejdziesz do wody, morza, jeziora, Oceanu, bądź jak ja pod wodospad i zamoczysz sobie nogawki, taki materiał podczas jazdy wyschnie w mgnieniu oka. Jeśli odwiedzasz np. kraje muzułmańskie, bądź zwiedzasz świątynie na Bali, jak np. my w tym momencie, takie długie spodnie to według mnie must have. W wielu świątyniach należy mieć zakryte kolana i właśnie posiadanie własnych, długich spodni, uratuje Cię, przed noszeniem “saronga” z poliestru, noszonego przez milion osób przed Tobą, w którym pocisz się jak wariat.

Spodnie slim fit kontra Wide Leg – 0:1

Jeśli podobnie jak ja, byłaś fanką spodni rurek i chociaż raz przyodziejesz długie, szerokie spodnie Twa miłość do skinny jeans przepadnie bezpowrotnie. Tak właśnie było w moim przypadku i przynajmniej latem, w tropikalnych, egzotycznych krajach, jeans totalnie mi się nie sprawdza. Len to życie, a moje ukochane spodnie z szeroką nogawką na stałe zagościły w moim plecaku i nigdzie się bez nich nie ruszam.