Written by Natalia Szewczyk

Gęste włosy-Sposoby na zwiększenie gęstości włosów

Spis treści

Seria Gęste Włosy od Bioelixire – test

Piękne, zadbane i gęste włosy to z pewnością coś, czego każda z nas pragnie. Myjemy, pielęgnujemy, olejujemy, nakładamy maski, sera oraz odżywki. Regularnie podcinamy, udajemy się po poradę do trychologa, ale czy na pewno mamy jakikolwiek wpływ na to jak gęste będą nasze włosy?

Czy istnieje jakiś sposób na zwiększenie gęstości włosów? Recenzja Serii „Gęste włosyBioelixire.

Gęste włosy-czy to tylko geny?

O tym, jaki mamy kolor i gęstość włosów, decydują geny. Geny oraz to skąd pochodzimy, wpływają na to, ile mieszków włosowych będziemy posiadały, jakiego koloru będą nasze włosy oraz właśnie, jak gęste będą.

Blondynki z reguły są posiadaczkami włosów cieńszych, brunetki wręcz przeciwnie. Inne włosy będą posiadały Azjatki, a jeszcze inne Europejki.

Co ma wpływ na wygląd naszych włosów

Sposoby na gęste włosy – mamy na to wpływ

Oczywiście my same, mamy ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji będą nasze włosy. Istnieje wiele czynników, które sprawią, że włos będzie wyglądał „niezdrowo” i należą do nich z pewnością częste farbowanie, narażanie włosów na wysokie temperatury, szarpanie, czy ciasne upięcia.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja może w sposób znaczący wpłynąć na poprawę stanu naszych włosów. Kosmetyki do włosów takie jak maski, odżywki, sera, oleje czy szampony, świetnie poprawiają wygląd naszych włosów, podobnie jak odpowiednia dieta, oraz suplementacja.

Seria "Gęste włosy"

Cel-zwiększenie objętości

Moim celem, od zawsze było zwiększenie objętości oraz gęstości włosów, z uwagi na to, iż jestem posiadaczką włosów cienkich. Od lat moją maksymalną długością jest długość do ramion, a jakikolwiek próby ich zapuszczenia kończyły się klęską.

Jakiś czas temu odezwała się do mnie przedstawicielka marki Bioelixire z propozycją przetestowania nowej serii „Gęste włosy”.

Seria obejmuje szampon, odżywkę, serum oraz suplement diety. Oczywiście zgodziłam się i byłam bardzo podekscytowana potencjalnymi efektami stosowania serii.

Pielęgnacja włosów – seria „Gęste włosy”

Seria „Gęste włosy” to kompleksowa kuracja dla włosów wypadających, która zawiera:

Suplement diety z ekstraktem z agrestu indyjskiego, biotyną, cynkiem oraz L-cysteiną,

szampon wegański z algami morskimi oraz bio-bambusem (99,1% składników to składniki pochodzenia naturalnego),

stymulującą odżywkę wegańską z kompleksem roślinnym, agrestem indyjskim, kompleksem 12 aminokwasów (97% składników pochodzenia naturalnego oraz 30 składników aktywnych), oraz

stymulujące serum wegańskie, w którego skład wchodzą między innymi sfinganina, agrest indyjski, kofeina, biotyna, ekstrakt z chmielu, kompleks 12 aminokwasów (98% składników to składniki pochodzenia naturalnego).

Szampon wegański na gęste włosy

Seria „Gęste włosy” – jak to działa?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów z serii „Gęste włosy” zostały opracowane tak, aby powstrzymać proces wypadania włosów, a także wspomóc proces powstawania nowych. 

Dodatkowo producent obiecuje ochronę oraz wzmocnienie struktury włosa, łagodzenie podrażnień skóry głowy, hamowanie wypadania włosów, pobudzenie wzrostu, wzmocnienie oraz naprawę. 

Wreszcie, zwiększenie objętości, gęstości oraz gładkości włosów.

suplement diety na gęste włosy

Jak stosować kosmetyki na gęstość włosów-liczy się regularność

Wszystkie obietnice brzmią cudownie, ale czy to w ogóle działa? Ja całą swoją serię kosmetyków do pielęgnacji włosów zabrałam w podróż na Zanzibar. Była to nasza pierwsza tak długa podróż, trwająca ponad miesiąc i właśnie tam miałam okazję zużyć, tym samym przetestować dogłębnie jeden zestaw serii „Gęste włosy”.

Wiadomo, że jak ze wszystkim tak i w tym wypadku, potrzeba czasu i sumienności. Regularność w stosowaniu jest tu kluczowa. Ja stosowałam się do wszystkich zaleceń, przy każdym myciu głowy sięgałam po szampon oraz odżywkę z serii. Codziennie zażywałam suplement, a serum nakładałam dwa razy dziennie, zgodnie z zaleceniem,

Gęste włosy-czy to działa?

Zawsze podchodzę do wszystkiego z pewną dozą nieufności oraz sceptycyzmu. Podobnie było i tym razem. Jak kosmetyki mogą zwiększyć gęstość włosów, pomyślałam, przecież to wszystko geny i już nic mi nie pomoże;) 

Seria zaskoczyła mnie dość mocno. Pierwsze efekty zobaczyłam na… moim mężu, który stosował wyłącznie szampon. Jego ogromnych rozmiarów puszyste włosy zaskoczyły również jego. Po pewnym czasie nawet zrezygnował ze stosowania szamponu, gdyż objętość go nieco przerosła.

Moje włosy… chyba nigdy nie były w lepszym stanie. Doszłam nawet do tego momentu, że nie muszę stosować żadnych urządzeń do stylizacji, robię wyłącznie warkocza dobieranego na noc, a następnego dnia moje włosy wyglądają, jakbym wyszła prosto z salonu fryzjerskiego:)

Gęste włosy na blogu lifestylowym

Wpis powstał we współpracy z producentem serii „Gęste włosy”. Wszystkie kosmetyki polecane przeze mnie są również przeze mnie osobiście testowane i sprawdzane. Nie poleciłabym Ci czegoś, z czego sama nie korzystam, bądź czego sama nie używam.