Written by Natalia Szewczyk

Safari w Parku Narodowy Serengeti i wielka migracja zwierząt

Spis treści

Afrykańskie Safari i przygoda życia

Kiedy czuję się najlepiej? Co daje mi ogromną radość i szczęście? Kiedy czuję się najbardziej komfortowo i na miejscu? 

Wtedy kiedy otacza mnie zieleń, kiedy jestem na łonie natury, a kiedy natura wokół dzika, wtedy zaczyna się prawdziwy fun:) Być pośród dzikich i wolnych zwierząt, kiedy jedyną barierą między nimi a mną jest cienka, materiałowa ściana namiotu, bądź drzwi terenowego auta, jest przeżyciem nie do zapomnienia.

Dziś o naszym Safari w Parku Narodowym Serengeti.

Safari z Zanzibaru — Serengeti i Mikumi

To nie był nasz pierwszy raz na Safari. Prawie dwa lata temu odwiedziliśmy już Park Narodowy Mikumi, ale już wtedy obiecaliśmy sobie, że wrócimy do Tanzanii. Wrócimy, aby zobaczyć wielką migrację zwierząt w Serengeti. 

Marzenie, plan, myśl, stały się rzeczywistością. Niedawno zakończyła się nasza wielka afrykańska przygoda, a wspomnienia, jakie pozostaną z nami do końca życia, są wyjątkowe.

Tych kilka dni spędzonych w towarzystwie najlepszego przewodnika oraz naszego przyjaciela Franka, sprawiły, że tak jak wtedy, tak jak dwa lata temu zakochaliśmy się w tej dzikiej naturze, tak i teraz, powstały już plany na nowy trip.

Park Narodowy Serengeti

Serengeti jest jednym z największych obszarów na Świecie, gdzie można spotkać ogromne skupiska dzikich zwierząt. 

Jest to jedyne miejsce na Ziemi, gdzie można obserwować wielką migrację zwierząt. Zwierzęta, które migrują to gnu oraz zebry.

Najpopularniejszy Park Narodowy na Świecie, który jest odwiedzany przez ponad pół miliona osób każdego roku. To właśnie w tym miejscu, rok w rok, odgrywa się niesamowity spektakl. Ogromne stada zwierząt wędrują przez 9 miesięcy, by pozostałe 3 rozmnażać się, dbać o młode, tak by te, gdy będą gotowe podążać za dorosłymi osobnikami, ruszyły ze stadem w drogę. Zgodnie z rytmem natury, w rytm pór suchej oraz mokrej, wszystko zaczyna się na nowo, a życie zatacza swój krąg.

Nocleg w Serengeti — niezapomniane przeżycia

W Serengeti mamy okazję zatrzymać się w obozie tymczasowym, stworzonym w sercu Parku, pośród tej całej, niesamowitej i dzikiej przyrody. Wielka migracja rozgrywa się na naszych oczach, tuż przed obozem. 

Wita nas stado słoni, w nocy słychać pochrumkiwania zwierząt, charakterystyczny chichot hien, a w oddali ryk lwów.

Niesamowite przeżycie spać w namiocie, gdzie od tych wszystkich zwierząt oddziela nas wyłącznie cienki materiał. Obóz jest ochraniany przez Masajów oraz członków ekipy pracującej w kempie. Po zmroku, aby wyjść poza namiot, należy wezwać przez krótkofalówkę Masaja, który eskortuje nas na pożądane miejsce. 

Nie odczuwamy strachu, bo zwierzęta nie mają w swojej naturze atakować ludzi. Każde zwierzę potrzebuje swojej przestrzeni i będzie trzymało dystans, o ile nie poczuje się w żaden sposób zagrożone.

Najlepszy przewodnik Safari

Tę niezapomnianą przygodę mamy okazję przeżyć w towarzystwie Franka, z którym eksplorowaliśmy Park Narodowy Mikumi w 2021 roku. Najlepszy przewodnik Safari, z którym współpracujemy i pomagamy ludziom w zorganizowaniu Safari szytego na miarę. 

Obdarzyliśmy go niesamowitym zaufaniem, bo jesteśmy pewni jego kompetencji oraz wiedzy. Frank studiował na uniwersytecie „Wild Life”, mieszkał na terenie parków narodowych, dwa lata zgłębiał tajniki dzikiej natury, uczył się odgłosów zwierząt, ich zachowań w różnych sytuacjach. Posiada 15 lat doświadczenia jako przewodnik Safari, zna każdy Park od podszewki. Jest w stanie doradzić, które miejsce odwiedzić w jakiej porze, gdzie zobaczysz największą ilość zwierząt, które miejsce będzie najbezpieczniejsze, gdzie warto nocować. 

Frank posiada nieograniczoną wiedzę na temat zwierząt, ptaków, czy terenu. Przekazał nam tyle wartościowych informacji, ciekawostek, faktów, wypatrywał zwierzę z najdalszych odległości, przy tym dbał o nasze bezpieczeństwo oraz komfort.

Jeśli marzysz o przeżyciu tego co my? Jeśli pragniesz doświadczyć prawdziwego afrykańskiego Safari z Zanzibaru skrojonego na swoją miarę, według Twoich potrzeb, w dowolnym terminie, do wybranego przez siebie Parku Narodowym napisz na

[email protected].

O Safari, o tym jak to jest zobaczyć dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku, a nie w zoo, przeczytasz na blogu lifestylowy w moim wpisie „Safari z Zanzibaru – zwierzęta w niewoli kontra zwierzęta bez granic

Najlepszy przewodnik Safari

Zapraszam Cię również na Youtube, tam na naszym kanale zobaczysz serię filmów z Safari.

Zobacz na Youtube jak wyglądała nasza afrykańska przygoda w Parku Narodowym Serengeti, wielka migracja i nocleg w namiotach, niezapomniane widoki, emocje, dzikie i wolne zwierzęta na wyciągniecie ręki…