Written by Natalia Szewczyk

Jaki krój jeansów dobrać do typu sylwetki?

typy sylwetki damskiej jak znaleźć spodnie idealne dla swojej figury blog
Spis treści

Gruszka, jabłko, klepsydra… Figura A, X, Y… kolumna czy kielich.
Wąskie ramiona, duże pośladki, masywne uda, wcięcie w talii, spory brzuszek.
Nie ważne są rozmiary, bo przecież wszystkie jesteśmy piękne, a “ideał” sylwetki dla każdego będzie miał totalnie inne znaczenie.

Kobiecy „ideał”

Osobiście ideałem nie jestem i moim celem w doborze stylizacji w 80% nie jest podkreślenie wszystkich atutów i ukrycie “mankamentów” mojej figury.
Każda z nas jest inna, a nasza inność czyni ją wyjątkową.
Niemniej, za “kobiecą sylwetkę idealną” uważa się figurę klepsydry. Doskonałe proporcje szerokości ramion do wcięcia w talii oraz szerokości bioder.
Zatem niektóre z nas będą dążyły do tego, aby swoim ubiorem w sprytny sposób optycznie powiększyć lub zmniejszyć to i owo.

krój jeansów jak dobrać spodnie do figury

Jaki krój jeansów będzie dla nas idealny?

Dziś porozmawiamy sobie o tym, jak dobrać fason i krój jeansów tak, aby był on odpowiedni do naszego typu sylwetki. Jeansy damskie uwielbiamy wszystkie i są to chyba najczęściej i najchętniej noszone przez nas spodnie.
Ja bez jeansów życia sobie nie wyobrażam i staram się eksperymentować z różnymi krojami, długościami i kolorami.

jak dobrać krój jeansów do typu sylwetki

Jaki typ sylwetki posiadasz?

Jeśli zależy Ci na tym, aby krój jeansów pasował idealnie do Twojego typu sylwetki, warto w pierwszej kolejności upewnić się jaką figurę posiadasz.
Przyjrzyj się sobie w lustrze w samej bieliźnie, jeśli na tak zwane oko trudno ocenić Ci do którego typu sylwetki Ci najbliżej, zmierz szerokość ramion, talii i bioder.
Na podstawie tych 3 wymiarów będziesz w stanie określić czy jesteś gruszką, klepsydrą, kolumną, kielichem a może jabłkiem.

jak sprawdzić jaką sylwetkę posiadasz?

Typy sylwetki gruszka (sylwetka typu A)

Zacznijmy od przepysznej i soczystej gruszki:) Nasza gruszka charakteryzuje się biodrami, które są znacznie szersze od górnych partii ciała. Gruszka posiada mocno zarysowane wcięcie w talii, kształtne i pełne biodra oraz piękną pupę. Jeśli nasza gruszka będzie chciała osiągnąć proporcje idealne, jej celem powinno stać się zaznaczenie linii ramion, podkreślenie biustu oraz wysmuklenie ud i bioder.

spodnie idealne dla gruszki

Idealne jeansy dla gruszki

Jeansy i spodnie idealne dla gruszki to modele z wysokim stanem, luźną nogawką, nogawką rozszerzaną ku dołowi lub prostą. Powracające do mody spodnie dzwony, modele typu boyfriend, jednak bez zwężeń u dołu.

Typy sylwetki klepsydra (figura X)

Tak jak wspomniałam wcześniej – figura ideał. Modelowe 90-60-90. Katie Holmes, Scarlett Johansson, Jessica Biel czy Marilyn Monroe – wszystkie te boskie Panie mogą lub mogły pochwalić się sylwetką typu klepsydra. Wszystkie posiadają ramiona oraz biodra w proporcjonalnej szerokości oraz mocno zarysowane wcięcie w talii. Biust średni lub obfity, często dość masywne uda.

Idealne jeansy dla klepsydry

Teoretycznie dobór jeansów powinien być prosty – nic bardziej mylnego. Bardzo ciężko jest znaleźć jeansy damskie, które posiadają dość szeroką nogawkę, na seksowne, choć jednak spore udo, a jednocześnie nie będą odstawały w talii. Idealne będą jeansy z wysokim stanem, lejące się spodnie palazzo, jeansy z prostą nogawką lub kuloty. Dodatkowo, jeśli nasza klepsydra zechce podkreślić swoją kształtną pupę, warto rozejrzeć się za dobrze skrojoną parą jeansów rurek.

jeansy idealne dla Ciebie

Typy sylwetki damskiej jabłko (figura O)

Jeśli jesteś posiadaczką względnie szerokich ramion, masz obfity biust, kształtny brzuszek, brak wcięcia w talii i boskie zgrabne nogi, to jesteś dumną posiadaczką figury jabłka. Zdecydowanie można Ci pozazdrościć tego cudnego biustu oraz smukłych nóg.

Jeansy idealne dla Jabłka

Nasze jabłuszka powinny podkreślać swoje zgrabne nogi. W tym celu świetnie sprawdzą się jeansy rurki. Dodatkowo buty na obcasie oraz bluzka podkreślająca cudny biust i stylówka gotowa!
Jeśli jesteś jabłkiem, idealnie sprawdzą się również spodnie z wysokim stanem, spodnie paperbag, cygaretki, spodnie z prostą nogawką lub bootcut.

Sylwetka damska kolumna (figura H)

Kolumna, figura H, czy prostokąt – wszystkie te określenia przypisywane są sylwetce, którą określa się mianem “chłopięcej”. Figura ta charakteryzuje się ramionami i biodrami proporcjonalnymi względem siebie i brakiem wcięcia w talii. Celem naszej kolumny staje się optyczne „stworzenie” talii oraz wydobycie krągłości bioder.

Jeansy dla sylwetki kolumny

Świetnym wyborem dla tego typu sylwetki będą spodnie Mom Fit, tzw. marchewy, mom jeans czy boyfriend. Spodnie o takich krojach stworzą nam objętość wokół bioder oraz uwydatnią talię. Podwinięta nogawka będzie tu również wskazana. Sprawdzą się także spodnie typu paperbag, baloon lub dzwony.

Typ sylwetki kielich (figura Y)

Szczupłe nogi, smukła talia, wąskie biodra, szerokie ramiona – tym charakteryzują się Panie o sylwetce kielicha. Celem staje się tutaj dodanie objętości w biodrach oraz optyczne zmniejszenie linii ramion.

krój spodni dla Twojej figury

Jeansy idealne dla figury kielicha

Wymarzonymi jeansami dla tego typu sylwetki będą spodnie z wysokim stanem, spodnie z obszerną nogawką, palazzo, jeansy typu boyfriend, marchewy, paperbag, bootcut czy kuloty.

Każda sylwetka to sylwetka idealna

Czy kielich, gruszka, czy kolumna, wszystkie jesteśmy piękne! Czy w obcisłych rurkach, czy oversizowych podartych dzwonach, ważne abyś Ty czuła się pewna siebie, piękna, a strój był wyłącznie dodatkiem do Twojej bogatej i wyjątkowej osobowości. Słowem, abyś czuła się dobrze.

Jeśli szukasz jeansów idealnie dobranych do Twojej sylwetki znajdziesz je na stronie https://www.tchibo.pl/moda-damska-c400048505.html

Inspiracje modowe, stylizacje znajdziesz na moim blogu lifestylowym w dziale blog modowy.