Written by Natalia Szewczyk

Kurtka Aviator i szerokie spodnie – weekendowy strój dnia

kobieca sylwetka blog modowy
Spis treści

Pogoda w Holandii – ostatnie dni słońca

Patrząc na prognozę pogody, a w Holandii sprawdzam ją dość często, zważywszy na to, iż dni ze słońcem są tak rzadkie i cenne w Niderlandach, postanowiliśmy wykorzystać, być może ostatni (przynajmniej na jakiś czas) taki słoneczny weekend.

Wstaliśmy stosunkowo wcześnie, ale nasze plany, by wyruszyć w drogę o 9.00 nie wypaliły. Mimo to udało nam się ogarnąć tak, by w aucie znaleźć się o 12.00 – nie jest źle.

Dziś postanowiłam ubrać się wygodnie, ciepło, nie patrząc na to czy podkreślam talię i kobiece kształty. Dziś główną rolę gra kurtka Aviator oraz szerokie spodnie jeansowe.

kurtka aviator i szerokie spodnie blog modowy

Kobieca sylwetka – kto ustala te wszystkie reguły?

Piszę ten wpis w dniu Kobiet i myślę sobie o tych wszystkich kobietach, które, często na siłę, usiłują podkreślać talię, wysmuklać nogi, chować brzuszek, uwydatniać wszystkie atuty, a ukrywać “wady”. Mężczyzna wybierający ciuchy kobiecie, nalegający na to, by ta codziennie ubierała szpilki, albo wciskała się w te obcisłe i niekomfortowe ciuchy, które mają sprawiać, że każdy facet obróci się za nią na ulicy, a robotnik na budowie zagwiżdże w ekstazie.

Oczywiście nie ma nic złego w ubieraniu się kobieco, dziewczęco, w sukienki czy, spódniczki, ale moment, w którym to stój zaczyna decydować o tym, czy czujemy się kobieco, wartościowo i ważnie, powinien być momentem refleksji i zastanowienia, co tak naprawdę sprawia, że czuję się sobą, że czuję się komfortowo i pewna siebie.

Blogerka modowa kurtka aviator szerokie spodnie

Savoir Vivre, jak Cię widzą tak Cię piszą, zasady ubioru…

A już na pewno to, czy masz ochotę założyć obcisłą sukienkę, lub masz ochotę poczuć się sexy poprzez założenie czegoś co podkreśli Twoją kobiecą sylwetkę, nie powinno być narzucane przez osoby trzecie, czy to przez faceta, czy przez jakąś influenserkę z Instagrama.

Jeśli masz szerokie ramiona unikaj tego, jeśli masz szerokie biodra ten krój nie jest dla Ciebie, do tego typu spodni tylko wysoki obcas… Ja mówię do diabła z tymi regułami.

Taki mam nastrój i muszę wyrzucić moje gorzkie żale, a ręka w górę, ta, która otwierając instagrama i patrząca na te wszystkie wymuskane i wyfiltrowane modowe guru, mówiące nam jak się ubrać – poczuła się jak nieatrakcyjna i gruba krowa.

blog modowy kurtka Aviator i szerokie spodnie

Kurtka Aviator i szerokie spodnie – czy to strój mówi ile jesteś warta?

Zaczynając ten wpis miałam zupełnie innym pomysł, a skończyło się na tym, że chcę powiedzieć jedno, to nie strój stanowi o Twojej wartości, żaden facet nie powinien dyktować Ci co masz ubrać, tylko po to, by cieszyć jego oko, jeśli masz chęć chodzić cały dzień w dresie, bo masz okres i masz wzdęcie i czujesz się jak .. i czujesz się źle, to masz do tego prawo, a jeśli Twój partner widząc to powie “weź się w garść”, zamiast przytulić Cię i powiedzieć, że wyglądasz pięknie – zmień partnera.

Wracając do stroju dnia, taki był właśnie mój Look of the Day, może nie kobiecy, na pewno nie podkreślający kobiecych kształtów, ale tego dnia czułam się źle, a mój mąż chciał poprawić mi humor zabierając mnie nad morze i za to go Kocham…

Koniecznie zajrzyj na mój blog modowy, tam stylizacje dnia, fajne miejsca w Holandii, inspiracje, dodatki i modowe trendy.

Daj znać w komentarzach co sądzisz o ubieraniu się wyłącznie tak, by podkreślać kształty, tuszować „mankamenty sylwetki”, a uwydatniać atuty? Czy kierujesz się sztywnymi zasadami damskiego ubioru, czy ubierasz się tak jak czujesz, czy strój jest odzwierciedleniem Twojego nastroju?

do zobaczenia w kolejnym wpisie:)