Written by Natalia Szewczyk

Letnia moda damska, ulubione letnie dodatki

Spis treści

Lato w środku zimy

Zdaję sobie sprawę, że koniec lutego, może być nieco dziwną porą na letnią stylówkę, ale tak, uciekłam od zimy w Polsce i dziś letnia stylizacja prosto ze słonecznego Zanzibaru.
Odzież termiczna, futrzaki, puchówki, warstwy, czapy i szaliki, schowałam gdzieś na dno mej szafy, a szarość zastąpiły jaskrawa zieleń i błękit nieba.

Uciec od zimy, czyli gdzie na wakacje w lutym?

Choć zimę kocham, to ta “zima” z okolic mego rodzinnego miasta, zaczęła mnie lekko przytłaczać i przypominać jakąś scenę, z mrocznego, skandynawskiego thrillera. Miesiąc bez słońca, milion odcieni szarości, deszcz i tak dzień w dzień, każdego dnia, 24/7.
Można powiedzieć, że Zanzibar znamy już jak własną kieszeń (w sumie spędziliśmy tu ponad 3 miesiące) i to właśnie teraz, jest rewelacyjna pora na to, by w środku zimy, wygrzać porządnie zmarznięte na kość ciała i zrzucić wszystkie te warstwy zimowej odzieży, tak też uczyniliśmy.

Letnie dodatki, co nosić latem?

Japonki, kosz, biżuteria, lniane spodnie, top i jestem gotowa na spędzenie cudownego dnia na wyspie. Leniwie, spokojnie, zgodnie z filozofią “Pole Pole” (powoli powoli) i “Hakuna Matata” (nie ma problemu).
Tak, nadszedł czas by wrzucić niższy bieg, zgromadzić tę całą witaminę D, której zapasy ulotniły się gdzieś niepostrzeżenie i odeszły w niepamięć.

Letnie stylizacje, moda damska na blogu modowym

Letnie obuwie damskie, japonki Ipanema

Japonki marki Ipanema, to mój zdecydowany letni ulubieniec. Kupiłam je za grosze na jakiejś zimowej wyprzedaży i sprawdzają się świetnie. Łatwe w ogarnięciu, bo wystarczy tylko spłukać piasek pod bieżącą wodą, profilowane, niesamowicie wygodne.
Cudowny kosz, wykonany ręcznie z liści palmy kokosowej, to mój pierwszy nabytek na wyspie. Piękna, ręczna robota i będąc w tym zakątku świata, warto zakupić sobie właśnie taką pamiątkę (ja swój kupiłam za jakieś 10 dolarów).

Letnia moda damska, odzież letnia i dodatki

Moja letnia biżuteria to cudowne, różowe koraliki z Bali, naszyjnik z La Zenia w Hiszpanii i przepiękny drugi zakup z Zanzibaru, czyli pierścień w kształcie afrykańskiego kontynentu, wykonany ręcznie z mosiądzu, ubóstwiam.
(Pierścionek zakupiłam w Kiwengwa, w butiku w centrum Village Market). Swoją drogą to właśnie biżuteria, stała się moją ulubioną pamiątką z podróży, koniecznie napisz, jaka jest Twoja:)

Spodnie lniane stradivarius, niesamowicie lekkie, przewiewne, wygodne. Biały, lniany top to również Stradivarius.

(Dlaczego ubrania z lnu to najlepszy wybór na lato? Odpowiedź znajdziesz tutaj „ubrania z lnu„).

Jeśli interesuje Cię więcej modowych treści, zapraszam Cię na mój blog modowy, tam więcej inspiracji, stylówek i trendów.

Kontent podróżniczy tworzymy razem z moim mężem, Łukaszem. Na YouTube znajdziesz nas pod nazwą Szewczyk Travel. Pod takim nickiem działamy również na Instagramie. 

Podróżnicze porady, wskazówki, przewodniki i inne znajdziesz na naszym blogu podróżniczym.