Written by Natalia Szewczyk

Total look, czerń na lato?

Spis treści

Klasyczna, ponadczasowa czerń

Czerń to klasyka, czerń to mój “go to color”, kiedy nie wiadomo co na siebie włożyć a czas ponagla, czarna kiecka i szpilki, czarny elegancki garnitur, czarny płaszcz, klasyczna czarna marynarka są sposobem na to, aby Twój strój był zawsze trafiony i w punkt.

Total look damska letnia stylizacja w kolorze czarnym

Czerń, must have w mojej walizce

Ja czerń noszę o każdej porze roku i ubrania właśnie w tym kolorze sprawdzają mi się najlepiej. Z uwagi na moje obecne zajęcie, czyli podróżowanie na pełny etat, ubrania w kolorze czarnym są bardzo ważnym elementem w mojej podróżniczej garderobie.

Czarne ubrania idealne w podróży

Takie ubrania są bardzo łatwe w utrzymaniu, nie brudzą się tak szybko, a przynajmniej brud jest na nich trudniej dostrzegalny. Lniane czarne ubrania, niesamowicie łatwo przeprać ręcznie, kiedy aktualnie nie mam dostępu do pralni. Kiedy wybieramy się do Azji lub Afryki, czarne ubrania trudniej jest zniszczyć, bo to, co im grozi to ewentualnie lekkie wyblaknięcie od palącego słońca.

Nosisz czerń? Co to znaczy?

Niby taka zwykła czerń a w zależności od kontekstu może mieć różne znaczenia. Użycie właśnie tego odcienia, barwy, koloru, może mieć pozytywne i negatywne znaczenie. Czerń może oznaczać zarówno koniec i początek, jest uznawana za kolor smutku i żałoby, jednocześnie będąc kolorem elegancji, tajemnicy i mądrości. Ta różnorodność interpretacji łączy się z odmiennością kulturową i pokazuje, że znaczenie czerni ma ścisły związek z wierzeniami kulturowymi oraz głęboko zakorzenionymi tradycjami.

Znaczenie czerni w Świecie

W naszej kulturze zachodniej, żałobie jest zarezerwowana właśnie czerń, jednocześnie ubrania w tym kolorze kojarzone są z formalnością oraz elegancją.

W kulturze chińskiej podobnie, czarny kolor kojarzony jest z nieszczęściem i złem, z drugiej strony może symbolizować godność i tajemniczość.

Japonia – czarny jako symbol mądrości, wieku, doświadczenia, czy wysokiej rangi i sporych umiejętności najwyższego szczebla, a także śmierć i tajemniczość.

Total look, czerń na lato

Czerń działa silnie na nasze zmysły, z czernią może łączyć się wiele emocji, czerń może odzwierciedlać sporo, dla mnie, jest czymś, bez czego nie wyobrażam sobie swojej szafy.
Elegancka, ponadczasowa, uniwersalna, bezbłędna, wybaczająca.
Czarne ubrania są moim uniformem, must havem, a ubrania w tym kolorze noszę zimą, wiosną, jesienią no i latem…

Sesja zdjęciowa Zanzibar czarny total look

*Spódnica lniana zakupiona na promce w Bershce

*Top zakupiony gdzieś na Bali

* Kosz, sklep Masaja w Matemwe, Zanzibar

Jeśli interesują Cię inne letnie stylówki, koniecznie zobacz ten wpis: letnia moda damska.

Dziękuję za piękne fotki, mojemu kochanemu mężowi Łukaszowi, a jeśli interesują Cię treści podróżnicze, wpadaj na nasz blog podróżniczy🙂