Written by Natalia Szewczyk

Włoski styl, spódnica maxi w letniej stylizacji

Spis treści

Co to jest włoski styl?

Miłość do piękna, elegancja z nutką szaleństwa, pewność siebie, dbałość o szczegóły, sukienki, spódnice oraz kropki… Jeśli spytałabyś mnie, z czym kojarzy mi się włoska moda, właśnie to przychodzi mi na myśl w pierwszej kolejności.
Oczywiście dla mnie zawsze ikonami włoskiej mody będzie Sofia Loren i Monica Bellucci.

Włoskie inspiracje w mieście Ravenna

Włoski styl jest nonszalancki, zero wysiłku a każda z Pań mijanych na ulicy wygląda bosko. Naturalne piękno, minimalny makijaż, lub twarz całkowicie sauté, pewność siebie.
Włoskie kobiety mają niespotykaną nigdzie indziej grację, w szczególności starsze kobiety, których słuchać mogę bez końca. Podczas naszego ostatniego pobytu w regionie Emilia Romania, w mieście Ravenna, na nowo zakochałam się we włoskim sposobie bycia.

Włoska kobieta

Poznałam tam cudowne kobiety, które zachwyciły mnie swoim sposobem ubioru, gestykulacją, opowiadaniem z taką pasją i pewnością siebie. Włoskie kobiety są silne, mają swoje zdanie. Być może wynika to poniekąd z tego, że tu kobieta jest niezwykle szanowana, tutaj zdanie mamy czy babci liczy się najbardziej. Tu babcia jest głową rodziny, a jej słowa są święte.
Zdanie kobiet jest cenione, kobiety są adorowane, uwielbiane, a przynajmniej tak to wygląda w moich oczach.

Włoski styl pełen inspiracji, nie tylko modowych

Włochy zawsze niesamowicie mnie inspirują i moja dzisiejsza stylizacja we włoskim stylu jest tego niezbitym dowodem.
Spódnica ma chyba 140 lat i jest niezniszczalna, zakupiłam ją w Primarku. Top zakupiony na naszym ostatnim tripie do Wietnamu w miejscowości Hoi An, klapki Zara stara kolekcja, okulary Polaroid, kapelusz Reserved (wyprzedaże).

Więcej modowych inspiracji znajdziesz w zakładce blog modowy, tam między innymi więcej letnich stylizacji, oraz paryski styl, czyli „Zawsze ubierz się tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia, albo największego wroga”:)

Kilka propozycji modowych:

„Jestem Partnerem Amazon i otrzymuję wynagrodzenie z tytułu określonych zakupów dokonywanych za moim pośrednictwem”.

Wielkie podziękowania dla regionu Emilia Romania, dzięki któremu mieliśmy szansę poznać tę piękną część Włoch. Nasze chwile spędzone między innymi w mieście Ravenna, były niezapomniane i niezwykle cenne. Region Emilia Romania niesamowicie nas zaskoczył. Mnóstwo ciekawych opcji na spędzenie czasu, góry, morze, piękne piaszczyste plaże, niezapomniane widoki, wyśmienita kuchnia. Świetne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji. Dla miłośników sztuki, dobrego jedzenia, zabytków, architektury. Tutaj dobrze zjesz, poplażujesz, pobawisz się w jednym z popularniejszych kurortów wypoczynkowych, zwiedzisz co nieco, oraz poznasz ciekawą historię tego wyjątkowego regionu na północy Włoch.
Dla miłośniczek mody będzie to również prawdziwa gratka. Wyjątkowe butiki, których asortyment odbiega od sieciówkowych ciuchów, które praktycznie wszędzie są takie same. Cudowne butiki z ubraniami we włoskim stylu, który jest zupełnie inny od polskiego, dodatki takie jak torebki, biżuteria, obuwie. Z pewnością każda miłośniczka mody znajdzie tu coś dla siebie. Niestety mnie ograniczał bagaż podręczny i tym razem nie zakupiłam nic, nad czym ubolewam niezmiernie, jednak mam nadzieję, że do Ravenny powrócimy niebawem, a wtedy już bardziej przemyślę zawartość swojej walizki, czyli najzwyczajniej w Świecie nie wezmę nic;)