Written by Natalia Szewczyk

Paryski styl – czyli zawsze ubierz się tak jakbyś miała spotkać miłość swojego życia albo najgorszego wroga

paryski styl na blogu modowym
Spis treści

Czym jest paryski styl? Co jest ważniejsze styl czy moda? Niezapomniane cytaty Coco Chanel, które inspirują nie tylko modowo. 

O północy w Paryżu… Czym jest paryski styl?

Paryż – stolica mody, miasto miłości, artystów oraz inspiracji. Zapachy, ciekawi ludzie nie bojący wyrazić siebie poprzez ubiór. Ludzie nie przebierający się i nie podążający ślepo za trendami, ale posiadający własny paryski styl. 

Paryski styl – co to właściwie znaczy? Dla mnie paryski styl jednoznacznie kojarzy się z pewnością siebie i minimalizmem. Od zawsze z podziwem obserwowałam Paryżanki nonszalancko przechadzające się ulicami miasta z bagietką w torbie. Ich styl zdawał się mówić „właśnie taka się obudziłam”, zero wysiłku włożonego w dobór stroju, makijażu bądź fryzury, po prostu naturalna i wrodzona lekkość bytu i ogromna świadomość stylu.

Paryski styl – zapomnij o dresie

Paryski styl to minimalizm, delikatne dodatki, często odzież vintage z duszą i przeszłością. Oczywiście klasyczna czerwona szminka i rozwiane, uczesane wiatrem włosy. Mała czarna, cygaretki, trencz, garnitur. „Zawsze ubieraj się tak jakbyś miała spotkać miłość swojego życia lub najgorszego wroga” mawiała Coco Chanel – dres wykluczony, a Ty musisz być zawsze pewna siebie, pewna swojej kobiecości, świadoma stylu.

A kluczem do prawdziwej elegancji jest zawsze prostota.

Piękno = Pewność siebie

Piękno zaczyna się w chwili, kiedy decydujemy się być sobą„. 

Odnalezienie własnego stylu, posiadanie swojego zdania oraz braku obaw w jego wypowiadaniu. Pewność siebie, nie powielanie i nie kopiowanie lecz inspirowanie się i szukanie własnej ścieżki. Wyróżnianie się i nie podążanie ślepo za tłumem. To jest piękno, bo piękne jest być wyjątkowym, kolorowym, sięgającym ponad i wychodzącym poza. 

Co należy łączyć, co zestawiać, co podkreślać, co ukrywać, co z czym nosić a czego unikać – bzdura. Nie ma zasad, jest tylko nasza wyobraźnia, nasza chęć wyrażenia siebie poprzez ubiór, a wystarczy, że to właśnie Ty będziesz się czuła dobrze w tym co na siebie włożysz i nikomu nic do tego.

Styl ponad trendy

Moda przemija a styl pozostaje. Odnalezienie własnego stylu i czerpanie z trendów tego w czym czujemy się dobrze jest o wiele ważniejsze niż bezmyślne narzucanie na siebie przypadkowych elementów, które są aktualnie w trendzie. 

Nasz ostatni weekendowy wypad do Paryża mocno mnie zainspirował i nie ukrywam… pokochałam nosić beret:)

Jeśli interesują Cię treści podróżnicze i ciekawi Cię np. Paryż, koniecznie wpadaj na nasz blog podróżniczy

oraz kanał Youtube.

Włoski styl i moją letnią stylizację damską inspirowaną podróżą do Włoch, znajdziesz na blogu modowym.