Written by Natalia Szewczyk

Aktywność fizyczna – minimum 10 000 kroków ze Smartwatchem Garett Lady Lira RT

benefity aktywności fizycznej na blogu lifestylowym
Spis treści

Dlaczego Aktywność fizyczna jest ważna?

Aktywność fizyczna wynika z naszych wrodzonych potrzeb organizmu. Jesteśmy stworzeni do tego, by ruszać się każdego dnia bez wyjątku i ta cecha jest zakorzeniona w naszym dna. Odpowiednio dobrana do naszych potrzeb aktywność służy prawidłowemu rozwojowi i zdrowiu człowieka. Ruch wpływa na rozwój mięśni, prawidłowy wzrost i kształtowanie się kości. 

Codzienna dawka ruchu wpływa pozytywnie na układ krążenia, układ oddechowy, podnosi naszą sprawność i wydolność fizyczną.

Aktywność fizyczna a zdrowie

U dzieci koryguje wady postawy i wpływa na prawidłowy rozwój. U dorosłych jest niezbędna do utrzymania mobilności stawów i zapobiega wadom kręgosłupa. Aktywność fizyczna dodaje energii i wigoru, poprawia naszą odporność, wspomaga prawidłową pracę serca, niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia psychicznego, poprawia nastrój, a także podnosi naszą sprawność intelektualną, wreszcie, niesamowicie odpręża.

Aktywność fizyczna – recepta na długowieczność

Najważniejsza jest systematyczność. Nie ważne czy spacer, Joga, HIT, czy jogging – systematycznie i do celu. Ważne, by aktywność była dobrze dobrana do naszego wieku, poziomu sprawności czy stanu zdrowia. Do aktywności fizycznej zaliczamy nie tylko zajęcia sportowe, będzie nią również typowa codzienna aktywność czy aktywność zawodowa. Badania wskazują, że umiarkowana aktywność, ale wykonywana regularnie jest w stanie zmniejszyć ryzyko występowania chorób sercowo naczyniowych, które są główną przyczyną zgonów w Polsce. Regularny ruch zmniejsza ryzyko występowania złamań, ryzyko zachorowań na raka jelita grubego, macicy, piersi oraz zapobiega otyłości.

Siedzenie – nowe palenie

Unikanie aktywności fizycznej prowadzi do rozwoju licznych chorób cywilizacyjnych np. miażdżycy. Brak ruchu powoduje zmęczenie, stres, co w efekcie może prowadzić do depresji. Obecnie mówi się nawet, że siedzenie to nowe palenie. Według WHO długotrwałe siedzenie i ogólnie siedzący tryb życia jest na 4 miejscu listy przyczyn zgonów, których można było uniknąć. Do odważnych, jednak silnie do mnie przemawiających zdań zdecydowanie należy to, na które natknęłam się niedawno w sieci “Siedzenie zabija więcej ludzi niż HIV i jest bardziej niebezpieczne niż sporty ekstremalne”.

Siedzenie zwiększa obciążenie kręgosłupa, sprzyja osłabieniu miednicy i osłabia mięśnie w tym rejonie co w efekcie może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych. Siedzenie sprzyja tyciu, ma niekorzystny wpływ na pracę naszych organów wewnętrznych, zmniejsza wydolność płuc.

10 000 kroków dziennie – wyzwanie

Wiem, że dla niektórych ustalanie sobie takich limitów i celów będzie śmieszna, ale Ci których ciężko zmotywować do wstania z kanapy odnajdują w tym ogromną motywację. Zdecydowanie może to być pierwszy, ale jakże ważny krok w dobrą stronę. Z badań przeprowadzonych na osobach, które podjęły się wyzwania pokonywania dziennie 10 000 kroków wynika, że po upływie 24 tygodni udało im się zredukować ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi. 

Dodatkowym benefitem tego typu aktywności było spalanie 25% kalorii spożytych w ciągu całego dnia.

10 000 kroków ze Smartwatchem Garett Lady Lira RT

Rodzima firma Garett Electronics zaprosiła mnie do współpracy i postanowiłam poddać testowi jeden z ich Smartwatchów damskich – Smartwatch Garett Lady Lira RT Czarny.

Zegarki z krokomierzem uwielbiam od lat, zegarek tego typu zawsze towarzyszy mi podczas podróży, codziennych aktywności domowych, zakupów czy treningów. Mając problemy ze snem, zegarek w połączeniu z aplikacją na telefon pomagał mi również monitorować długość i jakość mojego snu a pulsometr i ciśnieniomierz są niezbędne podczas biegania czy treningów do monitorowania pracy serca.

Moim wyborem był klasyczny Smartwatch w kolorze czarnym, moim zdaniem jest uniwersalny i rewelacyjnie pasuje do wszystkiego:)

Jak wspomniałam wcześniej zegarek posiada funkcję pulsometru oraz ciśnieniomierza, możliwość ustawienia powiadomień telefonicznych oraz tekstowych, monitor braku aktywności, krokomierz, monitor snu, wodoszczelność, możliwość wymiany pasków, czy dotykowy wyświetlacz.

aktywność fizyczna plusy benefity zdrowotne blog lifestyle

Garett Electronics – krótko o marce

Garret Electronics jest młodą, rozwijającą się polską marką działającą na rynku elektronicznym. W swojej ofercie posiadają szeroki wybór zarówno Smartwatchów damskich, męskich oraz dziecięcych. Jednak Garett to nie tylko zegarki, na stronie producenta znajdziesz strefę beauty, kamery samochodowe, słuchawki bezprzewodowe trackery GPS, powerbanki czy google VR.

W ramach współpracy z marką mam dla was kod zniżkowy uprawniający do zniżki w wysokości 20% na cały asortyment – kod Natalia20 (nie jest to kod afiliacyjny, nie mam z tego żadnych korzyści jest to wyłącznie kod dla moich ziomków, czyli dla was:)

Garett Electronics aktywność fizyczna minimum 10 000 kroków dziennie blog lifestyle

Aktywność fizyczna – najważniejszy pierwszy krok

Dla mnie aktywność fizyczna na chwilę obecną stanowi jeden z ważniejszych aspektów mojego życia. Mając problemy zdrowotne w przeszłości, zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie regularnych ćwiczeń były kluczowymi elementami umożliwiającymi mi powrót do zdrowia i wejście na właściwe tory.

Dziś bez codziennej porcji ruchu nie wyobrażam sobie właściwego funkcjonowania. Regularny ruch umożliwia mi nie tylko prawidłowe funkcjonowanie i sprawność fizyczną, ale jest kluczowy w utrzymaniu odpowiedniej równowagi i zdrowia psychicznego. Niesamowita prawda płynie ze słów “w zdrowym ciele zdrowy duch” i utożsamiam się z tym powiedzeniem w 100%. Dziś dzienny limit ustawiam na 20 000 kroków, podnoszę poprzeczkę – podejmujesz wyzwanie razem ze mną??

aktywny tryb życia sport to zdrowie blog lifestyle

Jeśli aktywność fizyczna nie jest Ci obca, co za tym idzie temat zakwasów jest Ci dobrze znany, koniecznie zobacz wpis skuteczne sposoby na zakwasy.