Written by Natalia Szewczyk

Terapia światłem Led w domu

mezoterapia bezigłowa w domu blog lifestyle
Spis treści

Światło czerwone i niebieskie w medycynie estetycznej

Zmarszczki, utrata gęstości skóry, problemy z rozszerzonymi porami czy trądzikiem… Dziś pokonamy wszystkie te problemy skórne za pomocą światła.

Zaraz dowiesz się jak terapia światłem led wpłynie korzystnie na poprawę wyglądu Twojej skóry oraz jakie urządzenie wybrałam by rozpocząć swoją przygodę ze światłem czerwonym i niebieskim w zaciszu swojego domu.

terapia światłem led w medycynie estetycznej

Pielęgnacja twarzy po trzydziestce

Retinol, kwasy, priobiotyki, ceramidy, aminokwasy, ochrona przeciwsłoneczna… Moja obecna pielęgnacja po trzydziestce (nie da się tego ukryć;) jest zdecydowanie bardziej świadoma i nastawiona na walkę z pierwszymi oznakami starzenia.

Jesienią rządzi zdecydowanie retinol a w krok za nim silne nawilżenie i regeneracja skóry twarzy.

Jednocześnie walcząc z przebarwieniami oraz bliznami po trądziku szukam w pielęgnacji składników aktywnych, które wspomogą mnie w tym boju. Ostatnio moją uwagę przykuły również zabiegi poprawiające wygląd skóry twarzy a konkretniej terapia światłem led – czerwonym oraz niebieskim.

urządzenie do mezoterapii bezigłowej w domu blog lifestyle

Terapia światłem Led zastosowanie w medycynie estetycznej

Terapia światłem led jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą, która ma korzystnie wpłynąć na stan naszej skóry. Dzięki odpowiedniej długości fali, światło wnikając w głąb skóry nagrzewa komórki. Po zaabsorbowaniu światła komórki dostają „kopa” do regeneracji.

Taka terapia światłem poprawia metabolizm na poziomie komórkowym. Zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny. Komórki zostają odpowiednio dotlenione co wpływa na regenerację skóry twarzy, odmładza ją oraz ujędrnia.

Poprzez terapię światłem komórkom dostarczana jest rewitalizująca energia. Wpływa to na poprawę ukrwienia co przywraca skórze jej młodzieńczy i bardziej „wypoczęty” wygląd.

mezoterapia bezigłowa w domu na blogu lifestylowym

Światło czerwone w kosmetyce

Światło czerwone jest polecane dla skóry naczynkowej dzięki swoim redukującym zaczerwienienia właściwościom. Światło czerwone łagodzi stany zapalne skóry i idealnie nada się dla osób z trądzikiem różowatym.

Ponadto światło czerwone zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, poprawia jędrność oraz gęstość skóry. Terapia światłem czerwonym redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry a także jej teksturę. 

światło czerwone zastosowanie na twarz blog lifestyle

Terapia światłem niebieskim

Terapia led a konkretnie światłem niebieskim będzie odpowiednia między innymi dla osób zmagających się z trądzikiem. 

Światło niebieskie działa silnie antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Terapia światłem niebieskim na twarz przyczyni się do zredukowania zmian trądzikowych, zmniejszy łojotok oraz załagodzi wszelkie podrażnienia.

światło niebieskie jakie plusy zastosowanie na twarz blog lifestylowy

Urządzenie do Mezoterapii Garett Beauty Magic Skin

Od jakiegoś czasu wertowałam sieć w poszukiwaniu odpowiedniego urządzenia, które właśnie wprowadzi mnie w świat terapii światłem Led. W idealnym wręcz czasie odezwała się do mnie polska marka Garett Electronics i zaproponowała mi przetestowanie i „zabawę” z ich nowością – Urządzeniem do mezoterapii bezigłowej w domu. 

Urządzenie posiada wiele funkcji w tym właśnie terapię Led – terapię światłem czerwonym oraz niebieskim. 

Regularne korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw tego urządzenia wpływa korzystnie na redukcję zmarszczek, poprawia owal twarzy i jest odpowiednie dla każdego typu cery a to wszystko w zaciszu swojego domu.

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej posiada wiele funkcji:

  •  Funkcja radiofrekwencji RF – stymulacja kolagenu.
  • Elektrostymulacja EMS – masaż mikropulsami.
  • Terapia Led – światło czerwone oraz niebieskie – terapia fotonowa w dwóch barwach. Światło czerwone dociera w głąb skóry stymulując włókna kolagenowe, poprawia krążenie, wygładza oraz spłyca zmarszczki. Światło czerwone będzie idealne dla skóry dojrzałej oraz problematycznej. Światło niebieskie koi, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, będzie idealne dla cery trądzikowej gdyż redukuje wypryski, spłyca blizny oraz zwęża pory.
  • Krioterapia.
  • EMS – masaż limfatyczny.

Wpis powstał przy współpracy z marką Garett Electronics. Na hasło NATALIA20 otrzymujecie 20% zniżki na wszystkie nieprzecenione produkty. Nie jest to kod afiliacyjny oznacza to, że z Twojego zakupu nie otrzymuje żadnych korzyści pieniężnych.

mezoterapia bezigłowa w domu test urządzenia blog lifestyle