Written by Natalia Szewczyk

Polska Złota Jesień … w Holandii ;)

złota polska jesień blog lifestyle
Spis treści

Złota Polska Jesień

Ah Złota Polska Jesień…

Magiczna i zaskakująca potrafi być ta nasza jesień. Kapryśna, zmienna, ponura, ale z drugiej strony tak barwna i tętniąca życiem, że dech w piersi zapiera.

Jesień posiada szczególne miejsce w moim sercu i mimo iż tej jej mrocznej strony nie znoszę, to tę złotą i słoneczną kocham, kocham bez końca miłością wielką.

Plusy jesieni

To właśnie jesienią mam urodziny a jesień kojarzy mi się z winobraniem, grzybobraniem i moją ukochaną zupą krem z dyni.

Barwy jesiennych liści należą do mojej ulubionej palety barw, a ich szelest pod stopami do jednego z ukochanych dźwięków.

I nie chcę przegapić ani jednego słonecznego dnia i zachwycam się tym widokiem zastanym za oknem. Tęsknię za słońcem i kiedy widzę jego pierwsze promienie cieszę się jak dziecko.

Jest coś wyjątkowego o tej porze roku, kiedy dni stają się coraz krótsze, a każda minuta w towarzystwie światła słonecznego staje się na wagę złota.

Piękna Jesień

Kiedy wieczorami pomimo widocznego jeszcze słońca policzki stają się rumiane a palce kostnieją.

Kiedy ulubiona herbata smakuje milion razy bardziej niż latem, a miód oblewa serce gdy owijasz się mięciutkim kocem tuż po długim spacerze.

Jakieś nieopisane i do końca niezrozumiałe ukojenie daje mi możliwość założenia swojego ulubionego futrzaka i ukochanego swetra. Czekam z niecierpliwością na wieczór, zapalam kojące nerwy świece bądź włączam dyfuzor z aktualnie ulubionym olejkiem eterycznym.

Rozkoszuje się tą chwilą sam na sam z książką lub chillem na kanapie przy Netflixie z wielką miską popcornu i czekoladą z orzechami – rozkosz.

(najlepsze programy na Netflix – na blogu)

Polska Złota Jesień w Holandii

Taki był właśnie ten weekend, wyjątkowo piękny, słoneczny, pełen barw, zapachu, uśmiechu.

I to było właśnie to oblicze naszej Złotej Polskiej Jesieni, które kocham z tą różnicą, że nie w Polsce… a w Holandii:)

Jeśli podobnie jak Ja uwielbiasz jesień, sprawdź koniecznie pozostałe wpisy o jesiennej tematyce: jak pokonać jesienną chandrę?, za co kocham jesień?, oraz co warto zrobić jesienią?