Written by Natalia Szewczyk

Początek wiosny – 20 rzeczy do zrobienia…

co warto zrobić w marcu blog lifestyle
Spis treści

Wiosna ach to Ty…

Początek wiosny… Pierwsze oznaki, widoczne gołym okiem, zwiastują nam nadejście tej cudownej pory roku. Pierwszy dzień wiosny już niebawem – 21 marca, wtedy zaczniemy żyć na nowo. Drzewa rozkwitną, dookoła zobaczymy radośnie biegające stada małych kaczuszek i łabędzi, ogrody się zazielenią, a my zrzucimy te grube warstwy zimowych, szarych, ubrań, by zacząć cieszyć się cudownym zapachem wiosny.

Nowy początek…

Mimo, iż prognozy pogody mogą nie wskazywać jej nadejścia, to warto, małymi krokami, przygotować się na nadejście ciepłych dni, dni ze słońcem, warto wejść w nową porę roku z przytupem i zacząć przygotowania już dziś.

Początek wiosny – lista rzeczy do zrobienia

20 rzeczy, które możesz zrobić w marcu

1. Wielkanoc za pasem…

pora przygotować świąteczne menu i świąteczną listę gości.

2. Wiosenna szafa…

może nie wszystkie, ale na najgrubsze, oporne na mrozy kurtki i buty, warto już odłożyć na bok. Czas by worki próżniowe i pudła do przechowywania poszły w ruch.

3. Wiosenna pielęgnacja twarzy…

czas zacząć poszukiwania idealnego serum do twarzy, kremu na dzień i SPF. Już niebawem odłożymy nasze retinole i kwasy na rzecz witaminy C i antyoksydantów:)

4. Wiosenna odzież wierzchnia…

nie wiem jak Ty, ale ja poszukiwanie idealnego trencza, zaczęłam już kilka tygodni temu, a Ty? Rozpoczęłaś już swoje? 

5. Wiosenne porządki…

mimo wiosennego przesilenia, warto zakasać rękawy i zacząć ogarniać te okna, które tej zimy przyjęły sporo na klatę. Drzwi wejściowe, zasłony, góry szafek… achhh wiosna…

6. Pielęgnacja ciała…

jeśli należysz do osób, które nieco odpuszczają sobie zimową porą, warto rzucić okiem na ciało – świeży pedicure, może porządny peeling, maska, kiedy jak nie teraz, czas na domowe spa dla twarzy i ciała:)

7. Noworoczne postanowienia…

wraz z nadejściem wiosny, warto rzucić okiem na postanowienia i obietnice złożone na początku roku, tak dla pewności. Sprawdź czy oby na pewno wszystko zmierza w dobrą stronę?

8. Forma na lato…

jeśli na początku roku, zaplanowałaś zrobienie formy do lata, a do tej pory jakoś nie było Ci po drodze – haloo, już prawie koniec marca… lato tuż tuż. (dbanie o formę warto wspomóc naturalną suplementacją – recenzja naturalnych suplementów diety polskiej marki na blogu).

9. Wiosenna fryzura…

zrzuć czapkę, beret, kapelusz i sprawdź sytuację – być może świeży kolor, nowa fryzura, to jest coś czego Ci trzeba.

10. Życie sprzed Lockdownu…

wiem, że ta chwila niebawem nadejdzie, dlatego już teraz przypomnij sobie, jak wyglądało życie “przed covidem”, czy umiesz jeszcze dawać uściski i podawać komuś rękę na dzień dobry?

11. Skrawek zieleni…

kiedy tylko nadejdzie słoneczny dzień, rzuć okiem na ogród, balkon, czy działkę… wiesz dobrze, że co się odwlecze…

12. Badania okresowe…

kiedy jak nie teraz – rzuć okiem w kalendarz i zaplanuj okresową wizytę kontrolną, czy tego chcesz czy nie, to tylko wyjdzie Ci na dobre.

13. Wymarzony urlop…

jestem więcej niż pewna, że domy wczasowe w Polsce, będę w tym roku popularną destynacją, dobra rada – zaplanuj urlop już dziś nim nadejdą wakacje (my w 2021 zaplanowaliśmy naszą pierwszą podróż poza Europę – podróż na Zanzibar – jak plany będą miały się do rzeczywistości czas pokaże…trzymajcie kciuki:)

14. Twoje cztery koła…

nie czekaj na to, aż przyjdzie ten jeden słoneczny dzień, temperatura będzie dwucyfrowa, a wszyscy zmotoryzowani ruszą jak jeden mąż do warsztatów – pamiętaj o zmianie opon na letnie.

15. Wiosenne przesilenie…

brak nastroju, opad sił, zero motywacji, być może padłeś ofiarą wiosennego przesilenia – przeczekać czy działać? Warto przeszukać sieć w poszukiwaniu rzetelnych treści, które mogą okazać się pomocne.

16. Pierwsze oznaki wiosny…

jeśli do tej pory nie dałeś się przekonać, że gdzieś tam są, zachęcam Cię do samodzielnych poszukiwań pierwszych oznak wiosny.

17. Dzień bez mięsa…

20 marca do dzień bez mięsa – już dziś zaplanuj swój idealny bezmięsny obiad (w poszukiwaniu inspiracji zapraszam na mój blog kulinarny i kulinarny instagram;)

18. Wiosenne wnętrze…

wiosenne akcenty w mieszkaniu, czy to tulipan, żonkil, czy kolorowe poduszki, może warto odpicować mieszkanie z nadejściem wiosny.

19. Rozlicz się z fiskusem…

pewnie nikt tego nie lubi, ale już czas, niedługo upłynie termin rozliczenia podatku i nikt nie rozliczy się z fiskusem za Ciebie – dobrze o tym wiesz.

20. Digital Detox…

jeśli masz już dość relacji z Zanzibaru, fotek z Meksyku, czy filmików z Dominikany, jeśli jesteś już o krok od napisania złośliwego komentarza – to znak, że potrzebujesz odpoczynku od social media – dzień lub dwa – tylko mówię…

Twój początek wiosny

Koniecznie dajcie znać jak wygląda, lub będzie wyglądał, wasz początek wiosny?

Aha, nie zapomnij o zmianie czasu na letni – Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca 2021 r.

do zobaczenia w kolejnym wpisie:)