Written by Natalia Szewczyk

Wielkanoc 2020

Anulowane podróże z powodu pandemii 2020
Spis treści

Wielkanoc – plany kontra pandemia

Naszym pierwotnym planem było spędzenie Wielkanocy w pięknej Wenecji, ze Świętami pokrywały się również urodziny Łukasza, także było co świętować.

Niestety Wenecja i ogólnie Włochy jako „kolebka” zarazy, znajdowały się wówczas na czarnej liście destynacji, także plan wylądował w koszu.

Na całe szczęście otrzymaliśmy voucher z hotelu, w którym mieliśmy wykupiony nocleg – ważność 12 miesięcy.
Linie lotnicze załatwiły sprawę w podobny sposób.

Wielkanoc 2020 blog lifestyle

Czas stawić czoła rzeczywistości.

Jak tu żyć dalej, liczne restrykcje wprowadzane na całym świecie, kwarantanna w Polsce, perspektywa braku kontaktu z rodziną przez nie wiadomo jak długi okres, przerażała.

Jednak trzeba żyć dalej, Wielkanoc za pasem.

Na szczęście w przeciwieństwie do Polski, Holandia wprowadziła tzw. smart lockdown, mogliśmy wciąż delektować się spacerami na świeżym powietrzu, biegać, robić zakupy.

(wszystkie aktualne informacje na temat koronawirusa warto sprawdzać na stronach rządowych).

Jak tu żyć dalej, liczne restrykcje wprowadzane na całym świecie, kwarantanna w Polsce, perspektywa braku kontaktu z rodziną przez nie wiadomo jak długi okres, przerażała.

Jednak trzeba żyć dalej, Wielkanoc za pasem.

Na szczęście w przeciwieństwie do Polski, Holandia wprowadziła tzw. smart lockdown (skutki pandemii na blogu), mogliśmy wciąż delektować się spacerami na świeżym powietrzu, biegać, robić zakupy.

Wielkanoc w Holandii 2020 bog lifestylowy
jednocześnie świętowaliśmy urodziny Łukasza:)

Można i tak…

Nadszedł 12 kwietnia, nie zastanawiając się długo spakowałam torbę piknikową, koc i ruszyliśmy nad jezioro.
Jak się okazało na miejscu, nie tylko my wpadliśmy na ten pomysł. Nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej (i jeszcze długo potem) widziałam tyle ludzi w pobliskim lesie. Pogoda dopisała, łapaliśmy promienie słońca cieszyć się zimnym napojem i chociaż był to piękny dzień to jednak… w głowie, wciąż kołatała mi jedna myśl…mam nadzieje, że to ostatnie takie Święta w moim życiu.

(o naszych zrealizowanych planach podróżniczych przeczytasz w zakładce blog podróżniczy, tam między innymi Zanzibar bez biura podróży, Sycylia – co warto wiedzieć?, Teneryfa ciekawostki, Za co pokochasz Rzym?, czy Valletta stolica Malty).

do zobaczenia w kolejnym wpisie:)